RUSSIAN CLUB MATCH '2004 - Moscow, 22.05.04

Judge Mrs. J. Wang (SA)

 

HundHalterBewertung
PUPPY CLASS Males
Tina Traiding Onix
*14.11.03
S: Boston
D: Belinda
B: Maryanovskaya
LarinV.p.1
BESTp
Tina Traiding Oliver
*14.11.03
S: Boston
D: Belinda
B: Maryanovskaya
PetrovV.p.2
Tina Traiding Nelson
*19.10.03
S: Boston
D: Nostalgiya Shvecii
B: Maryanovskaya
GoldbergP.3
Apelsinovy Rai
*09.11.03
S: Fenlain Ankl
D: Nataly Nagoniya
B: Kotelnikov
ZibirevP.
Tina Traiding Oskar
*14.11.03
S: Boston
D: Belinda
B: Maryanovskaya
BakaevaP.
JUNIOR CLASS Males
Tina Trading Kolinz
*26.04.03
S: Boston
D: Marta
B: Maryanovskaya
StrelnikovaEx.1
BESTj
Ukos Star
*01.07.03
S: Pleasantview Bestik
D: Olivia
MedvedskyEx.2
Flibustier
*16.06.03
S: Sabu Alexander
D: Rosita Daniela
B:
Mehannikova Ex.3
Tina Traiding Lewis
*12.07.03
S: Boston
D: Mirada
B: Maryanovskaya
DavidenkoV.g.
Tina Trading Zaur
*09.03.03
S: Boston
D: Cinia
B: Maryanovskaya
BoroninV.g.
Yaruba Nhanhala Mfana
*21.07.03
S: Sabu Alexander
D: Fenlain Lembent Kendl
B:
Shesterikov V.g.
Shangani Umvutha Lonzo
*14.08.03
S: Pacha
D: Shangani Askar
B:  Blumberg
KulazhkoV.g.
Afrikan Red
*23.08.03
S: Veld
D: Madzhoraska Shvedskaya
B: Zykova
? G.
Tina Trading Kwins
*26.04.03
S: Boston
D: Marta
B: Maryanovskaya
?G.
INTERMEDIA CLASS Males
Severny Strazh
*10.08.02
S: Ezop
D: Izolda
B:
PoryadinaEx.1
CC
BM-2
Fenlain Tuborg Zolotisty
*28.06.02
S: Veld
D: Santa Barbara
B: Boyarinceva
GladyshevaV.g.
Bembi
*23.11.02
S: Viking Excellent
D: Sandra
B:
LisakG.
Kardinal Kollins Quin Exotic
*28.05.02
S: Sabu Alexander
D: Verbus Amanda
B: Krivova
Skachko G.
Ranning Wild
*30.06.02
S: Ezop
D: Gloria Gambi Iz Plemeny Mechey
B:
VedyaikinG.
OPEN CLASS Males
Ajani As Chingiskhan
*21.12.02
S: Aleut Bukama
D: Milady
B: Petrova
 Ljahova Ex.1
CC
Tina Traiding Duglas
*01.09.02
S: Boston
D: Marta
B: Maryanovskaya
ShabdurasulovaEx.2
CC
Otto de Golden Rain
*19.06.02
S: Emir
D: King Size Bianka
B: Nikitina
Bogomaz G.
WINNERS CLASS Males
Tina Traiding Biser
*27.03.02
S: Sabu Alexander
D: Eva
B: Marjanovskaja
KifaEx.1
CC
Stardust Don Ridgy
*20.07.99
S: Rajataru Dbltake Sir Rufus
D: B And B’S Afrikan Queen
B:
ShteimanEx.2
CC
Veld
*21.11.00
S: Sabu Alexander
D: Arabella
B: Tolmachev
ShevelevaEx.3
CC
CHAMPION CLASS Males
Ezop
*01.04.99
S: Sabu Alexander
D: Exotic Land Iden
B: Zelenskaja
OgarevaEx.1
CC
BOB
Club Champion
Boston
*29.05.01
S: Mshindaji’s The Main Event
D: Mshindaji’s What A Doozi
B:
MarianovskayaEx 2, CC
Avgustin Excellent
*27.12.01
S: Viking Excellent
D: Celozia
B: Tumanova
RukinaEx.3
CC
Vincent
*23.04.00
S: Saimon
D: A'Tzhina
B: Mukoseev
Malinnikova Ex.4
CC
 PUPPY CLASS Females
Tina Traiding Oktavia
*14.11.03
S: Boston
D: Belinda,
B: Maryanovskaya
PapoyanV.p.1
Gloria
*09.09.03
S: Stardnst Don Ridgy
D: Emma
B: Shanin
PavlinovV.p.2
Golden Nayomi
*09.09.03
S: Stardust Don Ridgy
D: Emma
B: Shanin
?V.p.3
Evra Grey
*05.11.03
S: Pleasantview Bestik
D: Zlata Gerda Exotic
B:
?P.
Podarok Iz Afriki Chelesta
*02.10.03
S: Ezop
D: Judgy
B:
Matskov P.
JUNIOR CLASS Females
Florenciya
*16.06.03
S: Sabu Alexander
D: Rosita Daniela
B:
Schedrov Ex.1
Glenaholm Molao
*30.03.03
S: Glenaholm Moscow
D: Glenaholm Yesica
B:
VasilchikovaEx. 2
Tsarevna Nesmeyana
*29.03.03
Lövfällan’s Master
Iskra ankl Bens
B:  Leonova
KuznetsovEx.3
Vellary
*14.08.03
S: Pleasantview Bestik
D: Zulfiya
B:
DobrinaEx.4
Chudesnaya Princessa Alonsa
*07.06.03
S: Fanlion Alonso
D: Jerrika Princessa Selga
B: Shipilova
VasukovaEx.
Tina Traiding Ilona
*21.03.03
S: Boston
D: Adelina
B: Marjanovskaja
Lyalina Ex.
Virsavia
*15.08.03
S: Emir
D: Oktavia
B:
PrudkovaV.g.
Tina Traiding Margo
*01.08.03
S: Stardnst Don Ridgy
D: : Evelina
B: Marjanovskaja
ShabdurasulovaV.g.
Tina Traiding Messalina
*01.08.03
S: Stardust Don Ridgy
D: Evelina
B: Marjanovskaja
NikitinaV.g.
Verona Red Nika
*15.08.03
S: Emir
D: Oktavia
B:
BardinaG.
 INTERMEDIA CLASS Females
Ajani Anisa
*21.12.02
S: Aleut Bukama
D: Milady
B: Petrova
 Merkulova, PetrovaV.g.
Bara
*07.11.02
S: Mister Bary Hild
D: Zvezda Bruta Novgorodskogo
B: Lobanova
?V.g.
Urdga Exotic
*12.11.02
S: Viking Excellent
D: Laina
B: Haritonova
LudanovaV.g.
Tiffany
*06.10.02
S: Pleasantview Bestik
D: Greitis Exotic
B:
 SchedrovG.
Tina Traiding Zherry
*08.10.02
S: Ezop
D: Malta
B: Vorobjevskaja
Novikova disq.
OPEN CLASS Females
Ajani Azaly
*21.12.02
S: Aleut Bukama
D: Milady
B: Petrova
?Ex1
CC
BOS
Club Champion
Tina Traiding Babetta
S: Sabu Alexander
D: Eva
*27.03.02
B: Maryanovskaya
Zotov Ex.2
CC
Dafna
*13.02.02
S: Rocko Rott Balazs
D: Era
B: Biktimirov
 KorneevaExc.3
CC
Severnaya Zvezda
*10.08.02
S: Ezop
D: Izolda
B:
GontaV.g.
Podarok Iz Afriki Uvella Kurazh
*03.12.01
S: Ezop
D: Holly
B: Vasilchikova
Oblitsovabs.
WINNERS CLASS Females
Tara
*30.08.02
S: Pleasantview Bestik
D: Chelsy
B:
BakhausEx.1
CC
Zlata Ridge From Golden House Aurika
*06.09.01
S: Sabu Alexander
D: Zlata
B:  Arzhanovich
PopovaEx.2
CC
Viktoria
*03.01.02
S: Ezop
D: Honda
B: Egorov
LapenkovEx.3
CC
Kardelia Kiss Kais
*28.05.02
S: Sabu Alexander
D: Verbus Amanda
B: Krivova
NikolaevaG.
CHAMPION CLASS Females
Aelita Djan Fidgey
*27.12.01
S: Viking Excellent
D: Celozia
B: Tumanova
Veselyi Ex.1
CC
Rebekka Ridgi’s Star
*24.05.02
S: Lövfällans Master
D: Karoline
B: Truhin
SpesivyhEx.2
CC
Vesta
*03.01.02
S: Ezop
D: Honda
B: Egorov
GorbachevaEx.3
CC
Emma
*10.12.99
S: Sabu Alexander
D: Eva
B: Marjanovskaja
ShaninV.g.
Milady
*07.07.00
S: Sabu Alexander
D: Eva
B: Marjanovskaja
PetrovaV.g.
KONKURSES
Best Kennel - Tina Traiding, ow. Maryanovskaya
Best breeder – Boston, ow. Maryanovskaya
Best head - Verona Red Nika, ow. Bardina
Best ridge - Aelita Djan Fidgey, ow. Veselyi

Nach oben

Nutzungsbasierte Online-Werbung